Najważniejsze fakty o polskich kasynach online

Nowa ustawa hazardowa a polskie kasyna online

polskie kasyna onlinePróby zmienienia ustawy hazardowej w Polsce trwały już od bardzo dawna. Udało się to jednak dopiero 1 kwietnia 2017 r. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak w jej wyniku zmienił się polski rynek gier hazardowych, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł. Na początku muszę jednak zwrócić uwagę na fakt, że będzie on dotyczył głównie sfery gier hazardowych online i najważniejszych faktów o polskich kasynach online.

Działalność polskich kasyn online została poważnie osłabiona w wyniku wprowadzenia nowej ustawy hazardowej. Chociaż cała branża została poważnie ograniczona i obwarowana sankcjami, to trzeba zwrócić uwagę, że najmocniej dotknęło to właśnie kasyn online. Od 1 kwietnia 2017 nielegalne stało się prowadzenie wszelkiej działalności związanej z obsługiwaniem hazardu online. Jedynym wyjątkiem są zakłady sportowe. Dlatego też od tego czasu działalność bukmacherska nawet rozkwitła.

Rank Casino Bonus Rating Odwiedzić
1 ZigZag777 10 darmowych spinów
+ 100% bonus od pierwszego depozytu
Odwiedzić Przejrzeć
2 400 € + do 100 darmowych spinów Odwiedzić Przejrzeć
3 LVbet Bonus 4000 PLN + 1000 LV spins Odwiedzić Przejrzeć

Polskie kasyna online: Cele ustawy hazardowej

W wyniku ustawy nie istnieją więc żadne rdzennie polskie kasyna online. Dostawcy Internetu zobowiązani zostali do zamykania nielegalnie istniejących stron z kasynami, o ile te posiadają swoje serwery na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Na stronie internetowej Ministerstwa Finansów znajduje się Rejestr Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą. Pod niezwykle długą nazwą kryje się lista domen, które funkcjonariusze państwowi zmuszeni byli zamknąć. Mieszczą się tam też najważniejsze fakty o polskich kasynach online.

polskie kasyna onlineJednym z innych celów ustawy miało być zlikwidowanie szarej strefy w dziedzinie zakładów sportowych online. Przez lata działalność taka, prowadzona przez firmy z zagranicy była w Polsce nieopodatkowana. Aby zlikwidować ten problem i sprawić, aby ta gałąź gospodarki zaczęła przynosić zyski rządowi, ustawa wprowadziła obowiązek rejestracji zakładów bukmacherskich online. Ustaliła też konkretną wysokość stawek podatkowych od sum stawianych w zakładach sportowych.

Potencjalny monopolista państwowy

Zgodnie z ustawą jedynym podmiotem uprawnionym do prowadzenia polskiego kasyna online jest podmiot państwowy, czyli słynny Totalizator Sportowy. Niestety jednak nie spieszy się on z otworzeniem własnego kasyna i zrealizowaniem tego monopolu w praktyce. Ogłoszono wprawdzie przetarg na stworzenie tzw. e-kasyna (taką nazwą posługuje się ustawa w stosunku do potencjalnego przyszłego monopolisty), ale po drodze pojawiło się nieco kłopotów, które sprawiły, że graczom z Polski przyjdzie jeszcze trochę poczekać na możliwość legalnego grania online.

Monopol Totalizatora Sportowego obejmuje także stacjonarne maszyny slotowe. Tutaj jednak ich właściciele niekoniecznie muszą być zmuszeni do oddania ich wszystkich na złom. Przede wszystkim właściciel danego baru, pubu i kasyna musi zdobyć zgodę od organów biurokracji państwowej. Nie będzie on mógł jednak być ich właścicielem – gdyż tym może być tylko wspomniany Totalizator Sportowy. Cały zysk z maszyn będzie zatem trafiał w ręce państwowej firmy. Właściciel lokalu, w którym się znajduje, otrzyma natomiast tylko pewną stałą opłatę za wynajęcie miejsca do ustawienia maszyn.

Zdobądź 100% aż do 200 €
+ 200 darmowych spinów

Inne dziedziny gier hazardowych online

Gry karciane za pieniądze (takie jak najbardziej znany poker) nadal miały być dostępne w polskich kasynach online. Jednak warunki jakie zostały im postawione były tak niekorzystne, a opłaty tak wysokie, że właściwie nikomu nie opłacało się ich organizowanie. Fani pokera muszą więc nadal czekać na ruch ze strony Totalizatora Sportowego.

Najważniejsze fakty o polskich kasynach online są takie, że ustawa w żaden sposób nie jest w stanie zablokować dostępu polskim obywatelom przebywającym poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej. Tam obowiązuje ich tylko prawo Unii Europejskiej i danego kraju. I na szczęście większość z nich nie robi problemu graczom hazardowym online.

Scroll Up